AI Discovery Show oficiálně odstartovala prvním workshopem v pondělí 17.10.2022. Přinášíme vám informace, co nás čeká dále a jak soutěž zatím probíhala.
AI Discovery Show je určená pro středoškoláky z Plzně a okolí. Účastníci vytvoří týmy adostanou za úkol přijít s novou inovací v oblasti moderních technologií (umělá inteligence, internet věcí). Svůj nápad postupně zdokonalují, a pomalu přeměňují myšlenku v produkt. Klademe důraz na praktičnost a využitelnost. Organizujeme celkem 6 workshopů (všechny jsou zdarma), které mladé vynálezce vzdělají nejen v oblasti technologií, ale také businessu, spolupráce a seberozvoje. Na workshopy pravidelně zveme odborníky z praxe a odbornou elitu z FAV ZČU. Účastnící si na své cestě soutěží naučí, jak pracovat s nejmodernějšími technologiemi, jak přeměnit inovace v ekonomicky cenný produkt a jak si efektivně rozdělit role v týmu a spolupracovat. Naše ambice zde nekončí! Nejpovedenější projekty se budeme snažit přeměnit v to, co naše společnost opravdu potřebuje – start-upy řízené mladými talenty s vizí změnit svět.
AI Discovery Show již začala, stále je ale možnost se přihlásit – talentů není nikdy dost. Stačí kliknout na odkaz “registrace”.
Partneři AI Discovery:
SIT Port – přístav pro technické nadšence a businessmany
Aimtec – plzeňská firma zabývající se vývojem softwarových řešení pro různé firmy různých odvětví – např. Automotive, Kovovýroba nebo móda
Digitální architekti – společnost působící v oblasti datové analýzi, vizualizace dat a mobilní a webovou analytikou
Speech tech – inovátorská firma zabývající se zpracováním, analýzou a generováním řeči a hlasovou biometrií
FAV ZČU – Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity
Úvodní workshop jsme se rozhodli poprvé v naší historii zorganizovat hybridně – tedy prezenčně u nás v Nvias i online přes Discord. Pilotní projekt skončil velkým úspěchem. Zvuk i obraz se nám podařilo vyladit a komunikace mezi offline a online prostředím probíhala bez problémů oběma směry.
Téma workshopu bylo úvod do technologií. Jak jsme slíbili, do workshopu jsme zapojili odborníky z praxe i intelektuální elitu z FAV ZČU. Na workshopu se představila paní Radana Polešáková ze SIT Portu a představila studentům SIT Port výzvy, které poslouží jako inspirace pro naše soutěžící. Dále velkým dílem přispěl Jan Švec z Katedry kybernetiky, Fakulty aplikovaných věd ZČU. Účastníkům poskytl detailní výklad z oblasti umělé inteligence. Dozvěděli se, jak se umělá inteligence v dnešním světě využívá, jaké jsou úskalí jejího využívání, na jaké věci si dát nejvíce pozor a hlavně, jak s umělou inteligencí pracovat a k čemu ji mohou v AI Discovery využít. Workshopu se účastnil i Petr Stejskal ze společnosti Aimtec, který pro změnu účastníkům povykládal o internetu věcí, jeho vývoji a jak jej využívají v praxi profesionálové. Na doma dostali účastníci od našeho mentora Filipa Jaška spoustu zajímavých materiálů k umělé inteligenci pomocí kterých si budou moci práci s AI vyzkoušet.
Studenti dostali za úkol vytvořit týmy podle svých schopností a dovedností a těšíme se, co si pro náš připraví.
Projekty Municipality 16+ a zapojení Nvias V dnešní společnosti má každý hlas svoji váhu, ale u mladých lidí to někdy není tak …
Plzeň? Podnikání? Technologie? Gen Z friendly! Ponořme se do konceptu podpory podnikavých lidí a rozvoji mladistvých. V Plzni existuje pár míst, kde …
Nová marketingová strategie a vizuální prezentace – spolupráce nvias a Uhumdrum Naše organizace nvias ve spolupráci s kreativní agenturou Uhumdrum úspěšně dokončila projekt Marketingová …
Rok nvias s řízením projektů ve Freelo O nvias nvias z. s. je nezisková organizace zaměřující se na inovaci ve vzdělávání. Pomocí …