Space4Talents Show – přehlídka nejlepších studenstkých projektů v oblasti udržitelného rozvoje a inovací. Prezentace projetků, přednášky externistů, zpětná vazba a mnoho dalšího!
Space4Talens Show byla závěrečnou přehlídkou studentských projektů, vytvořených v rámci dlouhodobé iniciativy nvias vyhledávat nadané a motivované studenty a pomoci jim realizovat jejich inovativní nápady. Akce proběhla v krásných, moderních prostorech multimediální místnosti CIIRC ČVUT. Měli jsme možnost si poslechnout přednášku Tomáše Rouska – pozemního a vesmírného architekta, zakladatele společnosti Xtend Design, který se podílel na mnoha světových projektech jako jsou například mise na Mars, modul pro lunární stanici, architektura pro olympijské hry v Riu de Janeiru a mistrovství FIFA v Kataru a nespočet dalších. Po přednášce pana Rouska přišly na řadu studentské projekty a pohybovali jsme se nejen ve vesmírném prostředí, ale dočkali jsme se také zdravotnické aplikace nebo přenosné tiskárny.
Na studenty jsme moc hrdí. Už na střední škole dokázali vytvořit takto pokročilé projekty a nebáli se postavit se před publikum a hrdě a charismaticky své projekty představit. Studenti po prezentacích dostali feedback od poroty složené z odborníků z praxe (Ing. Tomáš Rousek, MSc., Ing. Pavel König, Ing. Aleš Smetana, Mgr. Ivana Pechová), kteří studentům poskytly zpětnou vazbu, aby své projekty mohli přivést k dokonalosti. Projekty byly také hodnoceny celkem ve 3 kategoriích:
Mikulášské gymnázium, Plzeň (a školy dalších členů týmu: Gymnázium Brno Bystrc, Gymnázium Ústí nad Orlicí, Gymnázium Blansko):
INFIS, Plzeň
VOŠ a SPŠE, Plzeň
Gymnázium Arabská, Praha:
Studenti se rozhodně nedrželi při zemi. A to doslova. Hned dva projekty cílily na objekty ve vesmíru. Systém LASAR, který slouží k restartování nefunkčních satelitů na naší orbitě vytvořila spojená skupinka studentů z gymnázií: Plzeň (Mikulášské náměstí), Brno-Bystr, Blansko a Ústí nad Orlicí.
Dalším vesmírným projektem byl NOUStea, vesmírná stanice, která ulehčí transport materiálu ve vesmíru v rámci budoucích kolonií na dalších planetách. Studenti z INFIS vypracovali návrh zdravotnické aplikace, která bude sledovat veškeré zprávy, recepty a schůzky s doktory. Vše bude přehledně dostupné v jedné aplikaci – potřebná digitalizace zdravotnictví je tu!
Studenti z VOŠ a SPŠE představili mnoho užitečných a inovativních projektů. Dočkali jsme se přenosné 3D tiskárny, osvěty o jaderné fúzi a aplikace, která formou hry přiblíží mladým dětem kalorické tabulky a zdravou výživu.
Druhou částí prezentací byli projekty Virtuálních galerií studentů z Gymnázium Arabská v Praze. Studenti představili ukázky těchto galerií a témata, která zvolili. Od více abstraktních témat jako ,,Bolest” či ,,Samota”, jsme mohli vidět i užasnou práci, již dnes bohužel skonalé, grafičky a malířky Jiřiny Adamcové a poslední studentský tým nám představili Prahu jako “Město v obrazech”.
Projekty Municipality 16+ a zapojení Nvias V dnešní společnosti má každý hlas svoji váhu, ale u mladých lidí to někdy není tak …
Plzeň? Podnikání? Technologie? Gen Z friendly! Ponořme se do konceptu podpory podnikavých lidí a rozvoji mladistvých. V Plzni existuje pár míst, kde …
Nová marketingová strategie a vizuální prezentace – spolupráce nvias a Uhumdrum Naše organizace nvias ve spolupráci s kreativní agenturou Uhumdrum úspěšně dokončila projekt Marketingová …
Rok nvias s řízením projektů ve Freelo O nvias nvias z. s. je nezisková organizace zaměřující se na inovaci ve vzdělávání. Pomocí …