Certicon je česká technologická společnost zabývající se vývojem softwarových a hardwarových řešení pro oblasti zdravotnictví, telekomunikace, automobilového i leteckého průmyslu. Společnost Certicon v rámci své společenské odpovědnosti (CSR) dlouhodobě podporuje zavádění a rozvoj neziskového mezinárodního konceptu digitální gramotnosti a digitálních znalostí a dovedností ECDL (European Certification of Digital Literacy) na uzemí ČR. Společnost se podílí na vývoji a provozu národního informačního systému pro ECDL a poskytuje zázemí pro pracovní skupinu ECDL – CZ.
Náš partner certicon a jejich zástupce Zdeněk Samuel, softwarový inženýr a manažer plzeňské pobočky, představil žákům nově vyvinutou umělou inteligenci CertiConVis. CertiConVis je sofistikovaný systém pro analýzu obrazu z kamer jak v reálném čase, tak ze záznamu. V současné době funguje většina kamerových systémů jako důkazný materiál v případě, že se stane nežádoucí situace. Hodiny a hodiny sledování zpětných záznamů, vysoká chybovost při analýze a nutná přítomnost lidského, tedy mnohdy velmi nákladného faktoru, je díky systému CertiConVis minulostí.
Systém CertiConVis má široké využití v mnoha oborech. Je určen pro situace, které vyžadují buďto okamžitý zásah v reálném čase nebo pro zpětnou analýzu videa, tzv forenzi. Své uplatnění tak nalezne nejen jako inovativní bezpečnostní prvek na bázi umělé inteligence, ale také jako sofistikovaný systém pro sběr dat se širokou škálou využití.
více informací: https://www.certiconvis.cz/
Ve vzdělávacím centru Nvias se za spolupráce se a školou INFIS uskutečnil projektový den se zaměřením na umělou inteligenci (AI) a internet věcí (IoT). Pod vedením našich mentorů se žáci se seznámili se základními pojmy týkající se umělé inteligence. Probírali se témata jako například computer vision, speech technologies, text understanding a sociální aspekty zavádění umělé inteligence. Studenti si mohli vyzkoušet práci s Google Experiment AI Teachable machine (nástroj pro strojové rozpoznání obrazu). Dále se pracovalo s nástrojem Google Assistant (rozpoznání hlasu) a s nástrojem Google DialogFlow pro tvorbu chatbota. Mimo umělé inteligence se studenti naučili i základy práce s internetem věcí a neuronovými sítěmi.
Jakmile studenti získají všechny potřebné znalosti, je čas je prověřit prakticky. Účastníci jsou rozděleni do týmů. Týmy reprezentují nově vzniklý start-up a mají za úkol dotáhnout svou fiktivní firmu k úspěchu. Na závěr studenti prezentují své projekty. Studentům je poskytnuta zpětná vazba a mentoři radí na čem je potřeba nejvíce zapracovat. Týmy si díky našemu sponzorovi Certicon mohli také odnést věcné ceny.
Projekty Municipality 16+ a zapojení Nvias V dnešní společnosti má každý hlas svoji váhu, ale u mladých lidí to někdy není tak …
Plzeň? Podnikání? Technologie? Gen Z friendly! Ponořme se do konceptu podpory podnikavých lidí a rozvoji mladistvých. V Plzni existuje pár míst, kde …
Nová marketingová strategie a vizuální prezentace – spolupráce nvias a Uhumdrum Naše organizace nvias ve spolupráci s kreativní agenturou Uhumdrum úspěšně dokončila projekt Marketingová …
Rok nvias s řízením projektů ve Freelo O nvias nvias z. s. je nezisková organizace zaměřující se na inovaci ve vzdělávání. Pomocí …