více informací: https://www.sitport.cz/
Startupuj je program, jehož podstatou je atraktivní formou předat informace ze světa businessu a případným zájemcům zajistit podporu při rozjezdu vlastního podnikání.
Program je součástí běžné výuky a je navržen na jedno pololetí, přičemž studenti v rámci něj absolvují dvě vyučovací hodiny týdně. Cílem je, aby si sami vymysleli projekt, kterému by se chtěli věnovat, vybrali si téma, které je baví, a právě skrze něj si pak osvojili znalosti z nejrůznějších oblastí podnikání.
Do projektu je zapojeno několik odborníků ze světa businessu. Studenti tak mají možnost zjistit, jak celý svět businessu funguje. Vyzkouší si komunikaci, prezentaci a naučí se argumentačním dovednostem. Získají také povědomí o právu, značce, reklamě, sociálních sítích, financích a dalších oblastech. Výkonem tohoto programu jsme byli pověřeni i my a mohl tak proběhnout námi organizovaný projektový den.
Více informací: https://www.sitport.cz/projekty/startupuj-pro-skoly/
Ve vzdělávacím centru Nvias se za spolupráce se SIT Port a školou INFIS uskutečnil projektový den se zaměřením na umělou inteligenci (AI) a internet věcí (IoT). Cílem bylo podpořit talentované studenty a připravit je co možná nejlépe na AI Discovery soutěž pořádanou Nvias. Žáci se na začátku seznámili se základními pojmy týkající se umělé inteligence. Probírali se témata jako například computer vision, speech technologies, text understanding a sociální aspekty zavádění umělé inteligence. Studenti si mohli vyzkoušet práci s Google Experiment AI Teachable machine (nástroj pro strojové rozpoznání obrazu). Dále se pracovalo s nástrojem Google Assistant (rozpoznání hlasu) a s nástrojem Google DialogFlow pro tvorbu chatbota. Mimo umělé inteligence se studenti naučili i základy práce s internetem věcí a neuronovými sítěmi.
Jakmile studenti získají všechny potřebné znalosti, je čas je prověřit prakticky. Účastníci jsou rozděleni do týmů. Týmy reprezentují nově vzniklý start-up a mají za úkol dotáhnout svou fiktivní firmu k úspěchu. Na závěr studenti prezentují své projekty. Studentům je poskytnuta zpětná vazba a mentoři radí na čem je potřeba nejvíce zapracovat.
Po absolvování projektových dnů se studenti mohou zúčastnit naší soutěže AI Discovery Show. Od našich firemních partnerů dostanou mladí vynálezci zadaní realného problému, který mají pomocí umělé inteligence, internetu věcí a dalších technologií vyřešit. Týmy následně prezentují své projekty před elitou v oblasti technologií – tedy před profesionály z řad našich firemních partnerů a před představiteli Fakulty aplikovaných věd, ZČU. Studenti se nejen seznámí s odborníky a získají jejich podporu, ale pokud na zmíněné partnery udělají dojem mohou získat lákavou pracovní nabídku nebo garantované přijetí na FAV ZČU. Projekt, který studenti řeší má praktické využití. Když studenti vyřeší problém technologické firmy, firma přirozeně projeví o jejich produkt zájem… a nový start-up je na světě. Ze studentů mohou rázem být úspěšní podnikatelé s vizí změnit svět.
Projekty Municipality 16+ a zapojení Nvias V dnešní společnosti má každý hlas svoji váhu, ale u mladých lidí to někdy není tak …
Nová marketingová strategie a vizuální prezentace – spolupráce nvias a Uhumdrum Naše organizace nvias ve spolupráci s kreativní agenturou Uhumdrum úspěšně dokončila projekt Marketingová …
Rok nvias s řízením projektů ve Freelo O nvias nvias z. s. je nezisková organizace zaměřující se na inovaci ve vzdělávání. Pomocí …
LASAR – Studentské projekty Space4Talents Přinášíme informace o prvním studentském projektu, který byl vyvíjen a prezentován v rámci Space4Talents. V rámci Space4Talents …